מקס לוי
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ניהול ההשקעות

 

למנף את ההשקעות ולהשיג תשואה מירבית

 
 
 
ניהול ההשקעות
 
 
 
כולנו מעוניינים להשיג את התשואה המרבית להשקעותינו. יחד עם זאת, לכל אחד מתנו מטרות שונות, אופק השקעה שונה, ובעיקר אופי שונה. אי לכך, לכל אחד מאתנו מתאים הרכב תיק השקעות ואסטרטגיית השקעה שונים.
שלוש השאלות שיש לקחת בחשבון בתכנון ההשקעות:

 
 
 
 

1. מתי תזדקקו לכספי ההשקעה שלכם ?

 
למרות שניתן לממש כמעט בכל רגע את מרבית רכיבי ההשקעה בשוק, מכירתם במועד לא מתאים עשויה להוביל להפסד כספי. לדוגמא, תקופות מיתון או תקופות של ירידות בשוק ההון, עשויות להוריד את מחירם של מרבית ניירות הערך ולכן מכירה בתקופה כזו עשויה להוביל להפסד. מכיוון שלא ניתן לתזמן את מועד היציאה מהשוק, עליכם לבחור הרכב תיק שיקטין את הסיכון בהשקעה.
ניירות ערך מניתיים הם תנודתיים הרבה יותר מניירות ערך באגרות חוב ולכן הם עשויים לסבול מתקופת ירידות ממושכת יותר. מצד שני, ככל שתתארך תקופת ההשקעה, יצטמצם הסיכון ויגדל הסיכוי להשיג תשואה גבוהה יותר. לכן, ככל שמשך ההשקעה ארוך יותר, תוכלו להחזיק בשיעור מנייתי גבוה יותר.

 

2. כמה תנודתיות אתם יכולים לספוג ?

 
ניירות ערך עשויים להיות קופצניים למדי בטווח הקצר, ותנודתיות זו אינה ניתנת לחיזוי. לדוגמא, דיווח חיובי של חברה יכול להקפיץ את מחירה לשמיים. מנגד, כישלון בחתימת חוזה או התפטרות מנכ”ל, יכולה להפיל את המחיר תוך זמן קצר. ההצלחה בהשקעה במניות טמונה ביכולת לראות את התנודתיות הזו מבלי להגיב באופן מיידי.
מובן כי לא כולנו יכולים לספוג הפסדים זמניים של תיק ההשקעות שלנו, אפילו אם הם על הנייר. ככל שהרכב תיק ההשקעות שלכם יהיה סולידי יותר, כלומר יכיל פחות רכיבים תנודתיים כמו מניות ויותר רכיבי אגרות חוב, תראו את תיק ההשקעות יורד (אך גם עולה) בצורה מתונה יותר.

 

3. האם אתם אקטיביים או פאסיביים ?

 
כל אחד מסוגל לבחור את ניירות הערך שלו בעצמו, אך זה דורש לימוד, חיפוש רעיונות השקעה, ניתוח מעמיק ומעקב אחר ההתפתחויות שלהם לאורך תקופת ההשקעה. השאלה היא, האם יש לכם את הידע, הרצון והזמן לעשות את זה ?
אם אינכם מעוניינים לפעול באופן עצמאי, עליכם לפנות למתכנן פיננסי מקצועי שיעשה זאת עבורכם.

 
לניהול השקעות המותאם לצרכים שלכם צרו קשר