ניהול תקציב המשפחה

 

לשפר את היכולות הפיננסיות ולהגשים חלומות

 
 
 
family1
 
 
 

תכנון נכון של התקציב המשפחתי יאפשר לכם לחסוך מאות שקלים לאורך השנים!

 
התקציב החודשי של כל אחד מאתנו מורכב מהכנסות והוצאות. ההכנסות הן סך הכספים שמגדילים את חשבון הבנק שלנו. הן יכולות להגיע ממשכורת חודשית, מעסק פרטי וממקורות נוספים. הצד השני של המטבע הן ההוצאות על ניהול משק הבית המכרסמות בסכומים שהרווחנו.
תקציב שמנוהל נכון הוא כזה בו ההכנסות גבוהות מההוצאות, כך שבסיומו של כל חודש נשאר בידכם סכום כסף אותו תוכלו לחסוך ולהשקיע. חשוב להבין כי מטרת החיסכון אינה רק לצורך הגשמת השאיפות והחלומות שלנו בהווה ובעתיד. עלינו לחסוך גם לתקופות בהן יהיה שינוי בלתי צפוי בהכנסותינו, כגון פיטורים מהעבודה ומצבי חירום.
 
 
 
 

הסוד לתקציב מאוזן

 
הסוד הוא פשוט: עליכם לחיות ברמת חיים נמוכה מעט יותר מזו שמאפשרות לכם הכנסותיכם, ואת ההפרש לחסוך ולהשקיע בשוק ההון. כך תצליחו להשיג קרן חסכון שתאפשר לכם לעלות ברמת החיים בעתיד ולהגשים את שאיפותיכם הכלכליות. לצורך כך, עליכם להכיר את התקציב שלכם היטב, הן את ההכנסות והן את ההוצאות. מרבית האנשים יודעים פחות או יותר כמה הם מרוויחים, אך אינם יודעים כמה הם מוציאים. רק היכרות טובה ומעקב אחר ההכנסות וההוצאות שלכם, יובילו אתכם לצמצם ככל הנדרש את ההוצאות הבלתי הכרחיות, כך שתוכלו לחסוך יותר בכל חודש.
השלב הבא יהיה בניית תכנית לצמצום החובות שלכם במידה ויש לכם כאלו. חובות הם בדיוק הדבר ההפוך מחסכון, ולכן הכרחי לסגור אותם בצורה יעילה. ביחד עם צמצום ההוצאות, ולעיתים גם הגדלת ההכנסות, תצליחו לבנות תקציב חודשי מאוזן שיאפשר לכם להשיג את כל המטרות והחלומות שלכם.


במסגרת תהליך תכנון הפיננסי, אסייע לכם לבחון את ההיבטים השונים של ההכנסות וההוצאות המשפחתיות ולתכנן באופן המיטבי את הרווחיות שלכם תקציב המשפחה.

 
לניהול אפקטיבי של תקציב המשפחה צרו קשר